HAKKIMDA

1975 yılı doğumlu olan Dr. Fulya (Şahin) Fındıkçıoğlu Lisans-Y.Lisans derecelerini 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesinde tamamlamıştır. Uzmanlık derecesini ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde 2000-2006 yılları arasında tamamlamıştır. Kendisinin uzmanlık tez konusu “Trombosit Zengin Plazmanin Pediküllü Fleplerde Pedikül Ayirma Zamanina ve Geciktirme (Delay) Fenomenine Etkileri (Deneysel Çalışma)” üzerinedir.

Yüksek lisans derecesi tamamlandıktan sonra 2000-2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı bölümünde Baş Asistanlık da dahil olmak üzere görev yapmıştır ve Uzmanlık derecesini tamamlamıştır.

2007- 2011 yılları arasında Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde uzman olarak zorunlu hizmetini yerine getirmiştir.

2011 yılında Ankara’ya geri dönüş sonrasında 2016 yılına kadar 29 Mayıs Devlet Hastanesinde görev almıştır. Bu sürede Belçika “Universitair Ziekenhuis Brussel Plastische Heelkunde” hastanesinde Klinik Fellow olarak da çalışması olmuştur.

2016 yılından itibaren Memorial ve Medicana hastanelerinde Plastik Cerrahi bölümlerini yürüten Dr. Fulya Fındıkçıoğlu 2021 yılı itibari ile operasyonlarını Özel Kliniği bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan toplam 16 bildirisi mevcuttur. Detaylar için tıklayınız.

Uluslararası kapsamı olan toplam 19 yayını mevcuttur. Detaylar için tıklayınız.

Dr. Fulya Fındıkçıoğlu aşağıdaki kuruluşlara üyeliği devam etmektedir :

  • Türk Tabipler Birliği (2009 -)
  • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (2010 -)
  • International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgeons (IPRAS, 2010 -)
  • International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgeons (IPRAS, Asian-Pasific Section, 2010 -)
  • International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgeons (IPRAS, European Section, 2010 -)

Dr. Fulya Fındıkçıoğlu aşağıdaki ödüllere layık bulunmuştur:

  • Ulusal Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kurultayı. Uzman Bildiri Yarışması Klinik Dal Birincisi. Fındıkçıoğlu K, Fındıkçıoğlu F, Sezgin B, Bulam H, Özmen S. Meme Küçültme Cerrahisinin Omurlar Üzerine Etkisi. Çeşme, Türkiye, 14-18 Eylül 2011.
  • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresi Asistan Bildiri Yarışması Klinik Dal İkincisi. Fındıkçıoğlu K, Fındıkçıoğlu F, Özmen S, Güçlü T. Meme Büyüklüğünün Vertebral Açılar Üzerine Etkisi. Ankara, Türkiye. 20-23 Eylül 2006.
  • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresi Asistan Bildiri Yarışması Klinik Dal İkincisi. Fındıkçıoğlu K, Fındıkçıoğlu F, Demirtaş Y, Ayhan S, Yavuzer R, Atabay K. Rinoplasti Hastalarında Menstrüel Döngünün İntraoperatif Kanama ve Postoperatif Ekimoz Üzerindeki Etkisi. Konya, Türkiye, 14-17 Eylül 2005.
%d blogcu bunu beğendi: