Scarlet Altın İğne Radyofrekans Teknolojisi

Scarlet S, özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi verebilen bir cilt gençleştirme sistemidir. Yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla kolajen liflerin arası açılır ve cilt elastikiyetini kaybeder.  Altın Frekans (=altın iğne) olarak da bilinen Scarlet S ile arası açılan kolajen lifler hem tekrar bir araya getirilir, hem de oluşturulan mikrohasarlanmaları onarmak için yeni kollajen yapımı uyarılmış olur.

0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına Radyo Frekans enerjisi veren bu sistem cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar. Özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgaları iletilir  ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir.  Böylece hem iğnelerin girerken oluşturduğu yaraların tamir süreci başlamış olur, hem de radyofrekans enerjisi kollajen üretimini uyarır. Buna bağlı olarak ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisi mümkün olur. Cilt volüm kazanarak daha genç bir görünüm kazanır.

En önemli özelliği her yaş ve cinsiyet grubunda tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve oldukça ağrısız bir uygulama olmasıdır. Fakat etkin sonuç almak için 1 ay aralarla 3 seans uygulama yapılması ideal olanıdır. Etkinliği 1 yıl devam eder.

Scarlet S yüz bölgesinde acı, iğne izi, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 30-40 dakika içinde 2000 ve üzeri atış yapmaya olanak tanır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır. Yapılan yaklaşık 2000 atış ile ciltte 50.000 mikro kanal açılmış olur ve cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan içeren serumlar verilerek tedavi etkinliğinin arttırılması sağlanır. Böylelikle benzeri cihazlara göre daha efektif etki alınır ve seans ihtiyacı da azalır. Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geri dönen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Uygulama sonrası nemlendirici ve güneş koruyucu kullanımı dışında ek bir özel bakım gerektirmez.

Kimyasal ve Enzimatik Peeling

Kimyasal Peeling cilt gençleşmesi, ince kırışıkların giderilmesi, gözenek sıkılaşması, leke tedavisi için uygulanan yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde sıklıkla glikolik asit, kojik asit, mandelik asit, phytic asit, laktik asit ve trikloroasetik asit (TCA) gibi ajanlar kullanılır. İçeriğindeki maddenin yoğunluğuna göre soyma derecesi artar. Kişinin leke seviyesine, istediği parlaklık ve canlılık seviyesine göre bu yoğunluk ayarlanır ve kış dönemi yapılması önerilir.

Cosmelan-Dermamelan cildin yaşlı görünümü, yaşlılık lekeleri, derideki koyu lekeler, gebelik lekeleri (melasma, chloasma), akne izleri, U.V. kaynaklı lekeler, kısacası doğduktan sonra oluşmuş tüm leke problemlerinin çözümünde kullanılan leke tedavi kitleridir. Deride çeşitli bölgelerde görülen koyulaşma ve lekelenme bu bölgede melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklanmaktadır. Cosmelan® – Dermamelan deride bulunan koyu renk lekelere dönüşen melaninin oluşum mekanizmasında etkin olan tirozinaz isimli enzimi baskılayarak etki gösterir. Bu enzimatik baskılanma hem lekelerin yok olmasına hem de cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.